منو
خانه / ویژه طب و حوزه / یک عالم دینی می‌‌تواند منشأ خدمات مهم پزشکی برای جامعه شود.
تاریخ آخرین بروزرسانی: 11 مارس 2017 در 12:37 ب.ظ
حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی:

یک عالم دینی می‌‌تواند منشأ خدمات مهم پزشکی برای جامعه شود.

بخشی از بیانات آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار با سید جواد حاجی میراسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و اعضای مجمع خیرین سلامت کشور:
یک عالم دینی می‌‌تواند منشأ خدمات مهم پزشکی برای جامعه اسلامی شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید در دیدار سید جواد حاجی میراسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و اعضای مجمع خیرین سلامت کشور، اظهار داشت:
در اسلام، علم دین و علم طب ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و هیچ ‌گاه از هم جدا نیستند و بسیاری از علمای قدیم ما در علم طب هم وارد بودند.
در فقه، تعلیم و تعلم پزشکی واجب کفایی است، یعنی آن قدر باید وارد این رشته شوند و آن را کامل بیاموزند که کفایت جامعه اسلامی را کرده و دیگر محتاج نباشیم.

اسلام، در رشته‌‌های مختلف پزشکی توصیه‌‌های مهمی دارد!
اسلام اهمیت ویژه‌ای برای این دو علم، یعنی فقه و طبابت قائل است. اسلام، در رشته‌‌های مختلف پزشکی توصیه‌‌های مهمی دارد، چه اصل طبابت و چه مسائل پرستاری از بیمار که چقدر ثواب برای آن قائل شده است.
همه بدانند چطور حدیث نبوی و شریف «العلم علمان علم الادیان و علم الابدان»، این ارتباط را به درستی بیان فرمود که فقه و طبابت جدانشدنی است و یک عالم دینی می‌‌تواند منشأ خدمات مهم پزشکی برای جامعه اسلامی شود.
- پیوندها:
- ارتباط مستقیم با معاونت ارتباطات:
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت
تماس با ما:
آدرس:
قم - خیابان صفاییه - کوچه 15
تلفن:
09107555328
پست الکترونیکی:
Tebona@chmail.ir
سامانه پیامکی :
216 54 5000
طراحی :
برگرفته شده از موسسه فقاهت