منو
خانه / ويژه احياي علم «فقه الطب» و «طب» در حوزه / حوزه هاي علميه بايد نسبت به مسائل مستحدثه پزشكي پاسخگو باشند.
تاریخ آخرین بروزرسانی: 31 جولای 2017 در 3:14 ب.ظ
📣. اخبار/ آيت الله علوي بروجردي:

حوزه هاي علميه بايد نسبت به مسائل مستحدثه پزشكي پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» آیت الله علوی بروجردی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین میرمعزی، معاون پژوهش حوزه های علمیه که در بیت مرحوم آیت الله العظمی بروجردی در قم برگزار شد،  تشکیل پرونده علمی برای اساتید، موضوع شناسی و ارائه مباحث مستحدثه در درس خارج از سوی مسئولین و معاونت پژوهش حوزه، امری قابل تقدیر دانست.


 

ايشان در اين ديدار اظهار داشتند:‌ ایجاد رابطه قوی تر با بزرگان حوزه و اساتید فن برای از بین رفتن مسائل مستحدثه در کشور، از مباحث بسیار ضروری است

.

این استاد حوزه با تأکید بر موضوع شناسی مسائل و ضروت آن، ابراز داشت:‌ مسئله کشت جنین درخارج از رحم مسئله جدید است؛ در این مسئله بعضی از علما در حوزه به آن ایراد می گیرند؛ چون بحث زنا را مطرح می کنند؛ ولی عمل پیش نیامده تا زنا باشد؛ اینها موضوعات جدیدی است که حوزه باید پاسخ گو باشد.

 

این استاد حوزه با بیان اینکه در مسائل مستحدثه و موضوع شناسی همانند یائسه بودن، حساسیت لازم است، اظهار داشت: این بحث در عالم پزشکی دنیایی دارد؛ آیا این مسئله پزشکی نیست؟ آیا نباید از خبره سؤال کرد؟ آیا فقیه نمی تواند با مشورت اهل خبره فتوای بهتری دهد.

 

وی عنوان کرد: امیدواریم ورود در مسائل مستحدثه و جدید، طلیعه برای مسائل جدیدتر باشد. موضوع شناسی کار ارزشمندی است و اگر در این مسیر افرادی هم همراهی نکردند، نباید نارحت شد؛ باید محکم جلو رفت و مباحثی مانند بانک و سود را ریشه ای حل کرد.

 

- پیوندها:
- ارتباط مستقیم با معاونت ارتباطات:
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت
تماس با ما:
آدرس:
قم - خیابان صفاییه - کوچه 15
تلفن:
09107555328
پست الکترونیکی:
Tebona@chmail.ir
سامانه پیامکی :
216 54 5000
طراحی :
برگرفته شده از موسسه فقاهت