منو
خانه / اسلایدشو / نقشه واتیکانیزه کردن قم در جریان است!!
تاریخ آخرین بروزرسانی: 19 سپتامبر 2017 در 3:57 ب.ظ
📣. سخنرانی/ حجت الاسلام علی کشوری:

نقشه واتیکانیزه کردن قم در جریان است!!

متن پیشرو سخنان حجت الاسلام علی کشوری در جمع کارشناسان تدوین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی در قم میباشد که توجه شما را به آن جلب مینمایم.


 
حجت الاسلام علی کشوری در جمع کارشناسان تدوین نقشه الگوی پیشرفت اسلامی در قم گفت:
 
در چند ماه اخیر گفتگوهای هدف داری در کشور و در حوزه علمیه قم در حال طرح است؛ که لازم است با دقت بیشتری به بررسی این داستان بپردازیم...
 
وی افزود:
 
آقائی در قم مطرح کرده بود که اسلام اقتصاد و حکومت ندارد و باید به مسیرهای پیشنهادی عقلاء در این حوزه ها رجوع نمود و جالب است که تصریح کرده بود مرادش از اقتصاد عقلائی؛ همان اقتصاد ظالمانه و ربوی آزاد است. همچنین آقایان دیگری در تهران و قم مطرح کردند که اسلام طب هم ندارد و البته بلافاصله اظهارات برخی از آنها به تیتر رسانه ضد مردم بی بی سی تبدیل شد و بی بی سی مکار به عنوان رسانه این انسانهای ساده لوح عمل کرد.
 
کشوری ادامه داد:
 
به این اظهارات رسانه ای دو نوع اشکال وارد است؛ اشکال اول آنکه بر اساس مبانی صحیح فقهی و اسلامی- مانند توجه به مفهوم اقامه و دقت در ابعاد این مبنای قرآنی- دین مفهومی حداکثری دارد و اقامه دین به مدیریت تحولات همه حوزه های اجتماعی مانند حوزه اقتصاد و سلامت و طب و علم و.... وابسته است و اساسا بدون توجه به مدیریت مفاهیم ضد دینی در سایر حوزه های حیات، دین اقامه نخواهد شد و کاریکاتوری از آن در جامعه تحقق خواهد یافت؛ ما در نقشه الگوی پیشرفت اسلامی حدود صد مسئله مرتبط با اقامه دین در حوزه های مختلف را بحث کرده ایم و قطعا این موضوع گستردگی و عمق بیشتری دارد.
 
کشوری خاطرنشان کرد:
 
اشکال دوم آنکه: عمده این اظهارات در زمانی مطرح می شود که جریانی تحول خواه در حوزه علمیه قم با کمک جمعی از مومنین به میدان آمده اند و مشغول افشاگری درباره خطرات مهلک تخصص های مدرن برای زندگی مردم هستند؛ افشاگری درباره خطرات برنامه ششم ، سند بی هویت ۲۰۳۰ و مسئله فوق خطرناک  تراریخته ها  و افشاگری درباره رباخواری بانک ها و اثرات سوء واکسیناسیون گسترده و خطرات غربالگری و.... نمونه ای کوچک از این اقدامات گسترده است. سوال این است که آیا سخنان رسانه ای و غیر دقیق فعلی ارتباطی با این افشاگری ها ندارد؟ بنده تصورم این است که دور جدیدی از نقشه شوم واتیکانیزه کردن قم و ارایه تصویری حداقلی و غیر کارامد از دین با مدیریت جریان توسعه گرای کشور و البته غفلت برخی غافلان خودی در جریان است...
 
وی اظهار داشت:
 
به همه اطراف بحث توصیه می کنم که ماهیت این مباحثات علمی را عوض نکنند و برای این مباحثات راه گشا برای زندگی مردم مانع ایجاد نکنند؛ به همه دلواپسان مدرنیته و توسعه غربی در حوزه سلامت و در حوزه بانک و در حوزه برنامه ریزی توصیه می کنم که  داشته های علمی خود را  برای مناظره ها و گفتگوهای آینده منظم نمایند؛ تا بتوانند در برابر سوالات علمی از خودشان بهتر دفاع کنند.
 
منبع: خبرگزاری دانشجو
- پیوندها:
- ارتباط مستقیم با معاونت ارتباطات:
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت
تماس با ما:
آدرس:
قم - خیابان صفاییه - کوچه 15
تلفن:
09107555328
پست الکترونیکی:
Tebona@chmail.ir
سامانه پیامکی :
216 54 5000
طراحی :
برگرفته شده از موسسه فقاهت