منو
خانه / اسلایدشو / ادعیه طبی کتاب شریف «الکافی»!
تاریخ آخرین بروزرسانی: 30 نوامبر 2019 در 4:48 ب.ظ
📣. مقاله/برخی از پژوهشگران حوزوی:

ادعیه طبی کتاب شریف «الکافی»!

متن پیشرو فایل پی دی اف مقاله «الأدعية العلاجية والوقائية من كتاب الكافي» است که می توانید این مقاله را از لینک زیر دانلود نمایید:


دعا کردن از ایام قدیم و سالیان دور در بین تمام ادیان و مکاتب بشری وجود داشته است به طوری که تمام مکاتب و نحله های بشری در اموری مانند بیماری و گرفتاری ها از آن استفاده می کردند اما بعد از انقلاب صنعتی و ورود تکنولوژی به زندگی بشر تا حدی تأثیر دعا کم رنگ تر دیده شد و تا جایی رسید که تأثیر دعا در سلامتی و مسائل فیزیکی را منکر شدند.

اما در سال های اخیر دوباره بر این اعتقاد مهر تأیید زده شده است که تأثیر دعا در سلامتی و بیماری ها بسیار زیاد است. به طوری که برای اثبات این ادعا پژوهشگاه ها و مراکز خاصی را به خاطر این مسأله تأسیس کرده اند.

اما نکته قابل توجه اینجاست که همانگونه که زمانی که دعایی را به امام معصوم و اسلام نسبت می دهیم، همانند سایر امور روایی باید از منبع قابل اطمینان و معتبری بوده باشد.

متاسفانه در سالهای اخیر برخی با بی توجهی به این مسئله و با استناد به قواعد بی ضابطه ای چون «تساهل و تسامح در ادله سنن» به هر دعایی استناد می کنند و آن را به اسلام و معصومین نسبت می دهند، از جمله این دعا ها می توان به حرز منسوب به امام جواد ع اشاره کرد که شواهد جعل بسیاری در این دعا و منبع اصلی آن وجود دارد.

برای این منظور برخی پژوهشگران حوزوی ادعیه طبی کتاب شریف الکافی - به عنوان معتبر ترین کتاب حدیثی شیعه - را گردآوری نموده اند تا با استناد به دعاهای ماثور از مواهب و آثار این ادعیه بهره مند شویم.

در پایان توجه شما را به فایل پی دی اف این مقاله تحت عنوان «الأدعية العلاجية والوقائية من كتاب الكافي» جلب می نماییم که می توانید از لینک زیر دانلود نمایید:

- پیوندها:
- ارتباط مستقیم با معاونت ارتباطات:
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت
تماس با ما:
آدرس:
قم - خیابان صفاییه - کوچه 15
تلفن:
09107555328
پست الکترونیکی:
Tebona@chmail.ir
سامانه پیامکی :
216 54 5000
طراحی :
برگرفته شده از موسسه فقاهت