منو
خانه / آخرین اطلاعیه های موسسه / حمایت مالی جهت استمرار فعالیت‎های پژوهشی موسسه طبنا.
تاریخ آخرین بروزرسانی: 21 جولای 2020 در 1:22 ق.ظ
📣. اطلاعیه/ روابط عمومی موسسه طبنا:

حمایت مالی جهت استمرار فعالیت‎های پژوهشی موسسه طبنا.

حجت الاسلام علی امیری پس از چندین سال فعالیت پژوهشی و آموزشی منسجم در حوزه دین و سلامت، با تاسیس موسسه تخصصی فقه الطب «طبنا» در سال 1395، فعالیت‌های پژوهشی خود را در قالب این موسسه پی‌گرفتند و برحسب تخصص‌ها و خلاهای مورد نیاز، به مرور محققان حوزوی جدیدی از بین طلاب جوان و دغدغه‌مند به این جمع اضافه شد.

پژوهشگران و محققان همراه با موسسه، که غالباً دوران تحصیل خود را در حوزه‌های علمیه قم سپری کرده‌اند، تقریباً سیر مشترک و مشابهی در پیوستن به فعالیت‌های موسسه داشته‌اند. اغلب پس از آشنایی با مباحث حجت الاسلام علی امیری (مدیر موسسه) از طریق جلسات تدریس خصوصی و عموی یا یادداشت ها و مقالات ایشان در فضای مجازی، از عمق علمی و محتوایی مباحث، در کنار کاربردی و عملیاتی بودن آنها لذت برده و بهره‌مند شده اند.

این عامل، به علاوۀ درک تشنگی و نیاز جامعه حوزوی به مباحث تخصصی فقه پزشکی و روایات حوزه سلامت از طرفی، و استقبال بسیاری از دانشگاهیان و حوزویان از این مباحث از طرف دیگر، بیشترین مشوق برای تلاش در راستای تهیه، عرضه و نشر این مباحث از طرق پژوهشی را ایجاد می‌کرد؛ تلاشی که طبیعتاً چنانچه با انگیزه‌های مخلصانه و هدایت‌گرانه همراه شود، مخاطب این فرمایش رسول خدا (ص) قرار می‌گیرد که به امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: «به خدا قسم اگر یک نفر به واسطۀ تو هدایت شود، برای تو بهتر است از آنچه خورشید بر آن می‌تابد؛ وَ ایْمُ اللَّهِ لَأَنْ یَهْدِیَ اللَّهُ عَلَى یَدَیْکَ رَجُلًا خَیْرٌ لَکَ مِمَّا طَلَعَتْ عَلَیْهِ الشَّمْسُ وَ غَرَبَتْ»(کافی/5/28)

در حال حاضر می‌توان فعالیت‌های موسسه را در محورهای زیر خلاصه کرد:

1.. تحقیق و پژوهش:
تحقیق و پژوهش‌های قرآنی، حدیثی، تاریخی و علوم مرتبط با سلامت و پزشکی در دو عنوان کلی «فقه پزشکی» و «روایات حوزه طب و سلامت» با رویکرد فقاهی و اجتهادی

2.. تالیف و تدوین کتاب، مقاله و حمایت از پایان‌نامه:
تنظیم تحقیق ها و پژوهش های صورت گرفته در قالب‌های مکتوب برای انتشار به صورت کتاب یا مقاله و پایان‌نامه

3.. ضبط مصاحبه تصویری:
ضبط تصویری سلسله مصاحبه های تصویری از اندیشمندان و متفکران جهان اسلام در موضوعات مرتبط با نظام سلامت در اسلام و فقه پزشکی

(لازم به ذکر است تمام هزینه هایی که از طرف شما خوبان به دست موسسه می رسد تماما در امور تحقیقی و پژوهشی خرج می‌شود)

در حال حاضر موسسه تخصصی فقه الطب، طبنا یکی از مهمترین پایگاه‌های پژوهشی - تحقیقاتی حوزه مطالعات دین و سلامت در کشور است که توانسته اعتماد مخاطبان گوناگون، علی الخصوص نخبگان و محققان حوزوی را به خود جلب کند. رویکرد فقاهی _ اجتهادی این موسسه به مقوله نظام سلامت و فقه پزشکی و همچنین نگاه جامع و موضوع شناسی شده به امر سلامت، به لطف پروردگار توانسته در فضاهای علمی نقش بسزایی در روشنگری فضای غبارآلود کنونی، علی الخصوص در میان نخبگان حوزوی ایفا نماید.

«طبنا» هم اکنون به صورت کاملا مستقل به فعالیت خود می پردازد و ابداً به هیچ نهاد، سازمان و ارگانی وابستگی مالی و معنوی ندارد و به کمک خیرین و کمک های مردمی اداره می‌شود.

ضمن تشکر از تمام عزیزانی که تاکنون به صورت‌های مختلف برای کمک به فعالیت‌های موسسه طبنا اعلام آمادگی نموده‌اند، در حال حاضر زمینه‌های همکاری در دو بخش مشارکت در هزینه‌ها (کمک‌های مقطعی و کمک‌های ثابت ماهیانه) و همکاری در تولید محتوا و پژوهش فراهم شده است که شما خوبان می‌توانید با سامانه 500054216 در ارتباط باشید.

در صورتی که مایل به مشارکت در هزینه‌ها هستید از یکی از دو راه‌ زیر (واریز آنلاین وجه یا انتقال به حساب) به صورت مشارکت مقطعی و مشارکت‌های ثابت ماهیانه می‌توانید در هزینه‌ها سهیم باشید. (حتی کمک های اندک شما نیز سهم قابل توجهی در پیشبرد اهداف موسسه و برنامه‌های تحقیقاتی خواهد داشت)

1.. واریز آنلاین (اینترنتی):
لینک درگاه موسسه فقه الطب (طبنا) : https://idpay.ir/tebona
(روی لینک زده و وارد صفحه پرداخت آنلاین شوید)

2.. واریز مستقیم به حساب:
شماره حساب: 0354282149008
شماره کارت: 6037997330497372
شماره شبا: IR020170000000354282149008
صاحب حساب: علی امیری (مدیر موسسه طبنا)

در صورت واریز وجه، از طریق پیامک (500054216) اطلاع دهید. با تشکر

- پیوندها:
- ارتباط مستقیم با معاونت ارتباطات:
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت
تماس با ما:
آدرس:
قم - خیابان صفاییه - کوچه 15
تلفن:
09107555328
پست الکترونیکی:
Tebona@chmail.ir
سامانه پیامکی :
216 54 5000
طراحی :
برگرفته شده از موسسه فقاهت